ronald schleurholts, architect & partner
Ronald is sinds 2005 partner bij cepezed. Als enthousiaste analyticus zoekt hij steevast naar de kern van een vraagstuk, waar hij vervolgens vaak onorthodoxe oplossingen voor aandraagt.
Ronald is sinds 2005 partner bij cepezed. Als enthousiaste analyticus zoekt hij steevast naar de kern van een vraagstuk, waar hij vervolgens vaak onorthodoxe oplossingen voor aandraagt.
Ronald werkt ruim 25 jaar bij cepezed en vormt de directie samen met Paddy Sieuwerts. Daarnaast is hij hoogleraar Heritage & Design aan de TU Delft (sectie Heritage & Architecture, faculteit Architecture & Built Environment).
In Ronalds loopbaan staan innovatie, verduurzaming, integraal ontwerp en professionalisering van de bouw van meet af aan voorop. Hij geeft geregeld gastcolleges en lezingen op (inter)nationale universiteiten en symposia en droeg ook met zijn columns voor Cobouw, in jury's en als bestuurslid van de BNA bij aan het debat over de kwaliteit van de gebouwde omgeving en de rol van de bouwwereld in de klimaatopgave.
'Transformatie en renovatie zouden niet alleen bij beschermde monumenten het uitgangspunt moeten zijn', stelt Ronald, 'maar ook bij de bulk aan gebouwen uit de jaren 90 en nul.' Hij ziet complexe opgaven als een fijne uitdaging en onderzoekt - al doende - de verschillende manieren om bij cepezeds kit of parts-architectuur hout toe te passen in plaats van staal. Zijn onderzoekende manier van werken resulteerde in projecten als de remontabele tijdelijke rechtbank van Amsterdam, het emissiearm gebouwde zorgcentrum van de PI Haaglanden en het volledig circulaire horecapaviljoen The Green House.
'We zijn meer dan een architectenbureau', zegt Ronald over cepezed. 'We leiden op, gaan technische uitdagingen aan en passen de nieuwste software toe. Onze opvatting van het vak wordt breder omdat de context van samenwerkpartners, regelgeving en milieuvraagstukken steeds complexer wordt. De bureaucultuur is nu meer dan ooit gericht op samenwerken en co-creatie, wat ook mij uitdaagt om weer een stap te zetten.'