In een project focust Koen op een goede samenwerking met alle betrokken stakeholders - van opdrachtgevers en adviseurs tot en met de gebruikers - zodat projecten niet alleen kloppen op papier, maar ook in gebruik. En juist die samenwerking is van belang in de grotere complexe projecten waar Koen aan werkt, zoals het nieuwe Eenheidsbureau in Den Haag, het Bravis ziekenhuis in Roosendaal en de nieuwbouw voor het Erasmus MC. ‘Ik vind het geweldig om de vaak tegenstrijdige uitgangspunten binnen een project inzichtelijk te maken en samen met de gebruikers in het ontwerp bij elkaar te brengen’ aldus Koen.
Voor het Bravis en Erasmus MC ziekenhuis werkt cepezed samen met Vakwerk architecten als Team aan de Schie. Een ware verrijking volgens Koen. ‘Door zulke samenwerkingen ontstaan er interessante kruisbestuivingen, waardoor je weer tot hele andere inzichten komt’. De basis voor een goede samenwerking is volgens Koen vertrouwen en plezier. En of dat hem nu zit in een intensieve werksessie of juist een tour op de racefiets door het landschap met het ontwerpteam, Koen is van de partij.
Ook intern draagt hij bij aan de ontwikkeling van collega’s. Als onderdeel van het cepezedacademy-team, met specialisatie op architectonische kwaliteit, helpt hij bij het inspireren en coachen van medewerkers. Zo investeert cepezed in kennisdeling en groei, en krijgen collega’s de ruimte om zich verder te ontwikkelen binnen het vak.